czwartek, 16 sierpnia 2012

Niebieski port

Ostatnio wybrałam się na spacer do portu, okazją do wycieczki było podświetlenie portu na niebiesko. Niemiecki artysta Michael Batz już po raz kolejny zmienia barwy portu. Po raz pierwszy było to w 2006 roku i okazja były mistrzostwa świata w piłce nożnej. Kolejne zmiany oświetlenia portu związane są z Hamburg Cruise Days. Idea zmiany oświetlenia jednym się podoba innym nie. Ale na pewno przyciąga wielu spacerujących i fotografów, którzy spędzają na Landungsbrücken długie godziny, podziwiają port od zachodu słońca aż do późnych godzin nocnych. Ja też próbowałam swoich sił w fotografowaniu, ale cóż komórka nie jest najlepszym do tego aparatem.


Oczywiście na zdjęciach profesjonalistów wygląda to bajkowo. Kilka z nich można znaleźć na oficjalnej stronie imprezy

I jak to ostatnio bywa wprawa ta była połączona z poszukiwaniami. Tym razem celem było odnalezienie Auf dem Stintfang . Mimo, że w tym miejscu byłam kila razy jakoś nigdy wcześniej nie zwróciłam uwagi na rosnące tu winorośle. Jest to najbardziej wysunięta na północ winnica w Niemczech. Winorośle zostały podarowane Hamburgowi przez Stuttgarter Weindorf, która od wielu lat odwiedza również Hamburg. I muszę przyznać, że owoców miały całkiem sporo.

4 komentarze:

  1. kiedyś się z Tobą wybiorę na jedną z takich wycieczek. Licze na to, że już niedługo :)

    OdpowiedzUsuń
  2. ciekawe! nie spodziewałabym się że tak daleko na północy mogą być winnice i to owocujące :) i jeszcze pytanie: skąd bierzesz namiary na skarby do poszukiwań?

    OdpowiedzUsuń
  3. Winnica oczywiście duża nie jest. Namiary na skarby do poszukiwań biorę ze strony http://www.geocaching.com . Fajna zabawa serdecznie polecam.

    OdpowiedzUsuń